Hoşgeldin Misafir
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 52
» En Son Üyemiz: 1111
» Konu Sayısı: 0
» Mesaj Sayısı: 3

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 1 Misafir

En Son Konular
EĞİTİMDE ENGELSİZ FORUM N...
Forum: Engelleri Birlikte Aşalım
Son Mesaj: Reuurdbroth
02-06-2018, 10:47 PM
» Cevaplar: 4
» Gösterim: 240

 
  EĞİTİMDE ENGELSİZ FORUM NEDEN İHTİYAÇ?
Gönderen: umitvar - 12-20-2017, 07:00 PM - Forum: Engelleri Birlikte Aşalım - Cevaplar (4)

Her bireyin yardımlaşma, bilgi aktarımı, danışma, paylaşma, dertleşme, sohbet etme, zirveler düzenleme gibi birçok ikili iletişim gerektiren, sosyal nitelikte gereksinimleri vardır. Forumlarsa internette bu gereksinimlerin karşılanma adresidir.

Engelliler, her yerde olduğu gibi, eğitim alanında gerek öğretmen gerek öğrenci olarak varlar ve bahsedilen bütün gereksinimlere de daha fazla ihtiyaç duymaktalar. 

İnternette “Eğitimde engellilere yardımcı teknoloji” çalışmalarını ve engelli bireylere yönelik eğitsel alanları fazlaca zenginleştireceğini düşündüğümüz mevcut bir forum sitesi bulunmamaktadır bu açığı gidermek için araştırmalara yapılmıştır. Yukarıda detaylıca açıklanan örnek ve sebeplere dayanarak ilgili nitelikleri taşıyan ve belirtilen ihtiyaçları karşılayabilecek bir forum sitesi ihtiyacı saptanmıştır ve proje çalışmasına başlanmıştır.

**Üniversitelerde verilen Topluma Hizmet dersi kapsamında yapılacak işlerin çoğaltılması engelli bireylere olan farkındalığın arttırılması ve topluma hizmet derslerinin sosyal sorumluluk projelerini geliştirmesi için sitemizde Topluma Hizmet bölümü oluşturulacak ve buradan üniversiteleri dersi alan öğrenciler öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile fikir alış-verişinde bulunacaktır.

Bu öğeyi yazdır